آرایش و زیباییعمل های زیبایی

جوان سازی صورت با عمل جراحی

جوان سازی صورت

هنگامی که ظاهر افراد را در نظر می گیریم، هیچ قسمتی از بدن مهم تر از صورت فرد نیست. به همین خاطر است که تمرکز اصلی مرکز جراحی زیبایی و پلاستیک ما بر ناحیه صورت و گردن فرد است.

رایتیدکتومی نوعی جراحی پلاستیک است که با نام لیفت صورت هم مشهور است. در این عمل چربی های اضافی صورت برداشته شده و عضلات کشیده می شوند. پیش از عمل بیمار باید با دقت رهنمود های پزشک را مورد توجه قرار دهد. رایتیدکتومی روشی است که نیاز به زمان طولانی دارد که البته به وسعت ناحیه ای که باید ترمیم شود بستگی دارد.

در روش سنتی لیفت صورت چربی ها و پوست اضافی از راه برش ها و کشیدن پوست برداشته می شود. اما در این روش، جراحی به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد. در تکنیک لیفت صورت جزئی هم بخش اصلی صورت با جمع کردن عضلات و پوست و رفع چروک ها حفظ می شود.

در لیفت صورت متوسط، قسمت مثلثی واقع در وسط صورت شامل چشم ها و دهان مورد جراحی قرار می گیرد. در این تکنیک، صورت به سه بخش تقسیم شده و لیفت هر کدام از قسمت ها انجام می گیرد. نواحی اصلی چروک و آویزان صورت تغییر می کند و اصلاح می شود. جراحی های مینی لیفت صورت هم با عناوین اسکار کوچک یا اس لیفت معروفست. همان طور که از این نام ها پیداست در این جراحی اسکار کمتری ایجاد می شود. هر چند مینی لیفت صورت فقط در مواردی که چروک های جزئی تشکیل شده باشد برای زیبا کردن چهره انجام می گیرد.

استاندارد های جراحی پلاستیک لیفت صورت براین مبنی است که باید چروک ها به یک طرف کشیده و بخیه زده شود. این عمل پس از تزریق فیلر یا مواد پر کننده برای رفع چین و چروک ها انجام می گیرد. لیفت پلاتیسما هم برای اصلاح و زیبا ساختن شکل گردن انجام می شود. در این عمل غبغب برداشته شده و چانه در جای مناسب قرار می گیرد.

به منظور به دست آوردن بهترین نتیجه در جراحی پلاستیک صورت باید شکل گونه ها، فک ها و قسمت های بین بینی و لب اصلاح شود. لیفت عمیق هم بهترین روش لیفت صورت است که به عنوان یک جراحی تکمیلی انجام می گیرد. انواع لیفت با نخ، لیفت Feather و لیفت با نخ آپتوس هم انجام می گیرد. لیفت Feather یک روش غیر جراحی است و(با کمک نخ ) برای رفع شلی پوست به کار می رود. در این روش بدون ایجاد زخم و برش لایه های بافتی پوست کشیده می شود. لیفت ناحیه ی سینوسی صورت هم انجام می شود. این جراحی با استفاده از دو تکنیک انجام می گیرد، تکنیک داخل دهانی ( intra oral) و تکنیک پیشانی (bicoronal). جراحی زیر ضریع استخوان هم در ناحیه ی فک پایین انجام می شود که نواقص این ناحیه که براثر بالارفتن سن یا پیش از آن ایجاد شده است را اصلاح می کند و با فک فوقانی و کاسه ی چشم سرو کار ندارد. همان طور که گفته شد مبتلایان به بیماری های مزمن یا آسیب دیدگی بر اثر تروما این جراحی را انجام می دهند.

لیفت صورت با آندوسکوپ هم یک جراحی با کمترین برش و اسکار شناخته می شود. برش ها بسیار ظریفند و به اندازه ای ایجاد می شوند که سر آندوسکوپ بتواند عبور کند. پس از مشاهده ی قسمت های داخلی، جراح با کمک ابزارهای بسیار ریز کارترمیم را انجام می دهد. برش ها ی ایجاد شده در لیفت پیشانی درپشت خط رویش مو پنهان می شود. درنتیجه پس از کشیده شدن پوست ظاهر بهتری به دست خواهد آمد.

درمان های غیر جراحی هم امروزه رواج زیادی پیدا کرده اند زیرا نتیجه ی خوبی دارند، در مدت زمان کوتاهی انجام می شوند، ارزانترند، اسکار کمتری برجا می گذارند و دوره ی بهبودی کوتاه تری دارند. لیفت صورت با لیزر برای جوانسازی پوست انجام می شود. میکرو لیفت صورت هم برای جوان تر کردن بافت پوست انجام می شود. لیفت صورت به روش طبیعی هم با ماساژ آرام و لمس 12 نقطه ی انرژی زای مراکز عصبی انجام می گیرد.

ترمیم پوست با پلاسما نیز تکنیک جدیدی است که با کمک پلاسما چین و چروک ها را برطرف ساخته و ظاهری طبیعی پدید می آورد. در این جا، لایه ی پوست تازه به طور خودکار پوست قدیمی را از بین می برد. با کمک لیزر هم قوام پوست حاصل می شود. پس از به دست آمدن تون یا قوام طبیعی پوست چین و چروک ها و خطوط روی صورت از بین می روند.
لیفت صورت حرارتی هم بدون تیغ جراحی و پانسمان انجام می گیرد. امواج RF – Radio Frequency هم با جمع کردن کلاژن پوست سبب رفع چروک ها و صاف شدن پوست می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات مراقبت از پوست

کلید زیبایی

کلید زیبایی با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد و زیبایی اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید