آشپزیآموزش انواع غذاها

روش تهیه آب قلم گوسفند و گاو

آب قلم سرشار از ویتامین های گروه B می باشد که در مقادیر کم برای بدن بسیار ضروری هستند. همچنین آب قلم پروتئین و مواد معدنی مختلف از جمله کلسیم، پتاسیم، منیزیم، آهن، فسفر و … دارد. در کمتر غذایی این مقدار از ریزمغذی ها وجود دارد. این مواد برای رشد کودکان بسیار مهم و ضروری هستند. همچنین برای مقابله با استخوان درد در بانوان باردار بسیار مفید عمل می کند. بهتر است در طول بارداری دست کم هفته ای دو سه بار در غذاهای مختلف از عصار قلم استفاده نمود.

روش تهیه آب قلم گوسفند و گاو

فرقی نمی کند برای تهیه آب قلم از قلم گوسفند استفاده می کنید یا گاو، مراحل کار تهیه آب قلم برای هر نوع قلمی که باشد، یکی است.

۱- ابتدا از جایی که قلم را می خرید خواهش کنید قلم ها رو براتون نصف یا چند تیکه کنند. قلم اگر نصف نباشد موقع جوشیدن عصاره و ژلاتین آن خارج نمی شود و عملاً بی فایده است.

طرز تهیه آب قلم گاو یا گوسفند به همراه بیان تمام نکات آن

۲- قلم ها را بشویید و داخل قابلمه بزرگ قرار دهید و تا حدی آب بریزید که روی همه قلم ها را آب بگیرد.

۳- برای اینکه آب قلم خوشمزه تر شود و بوی زهم آن گرفته شود به آب قلم مواد زیر را اضافه کنید:

  • پیاز فراوان
  • چند حبه سیر
  • چند عدد هویج
  • چند عدد ساقه کرفس
  • چند عدد برگ بو
  • چوب دارچین یک تیکه کوچک
  • فلفل سیاه کمی

اگر تمام مواد بالا را نداشتید، اشکال ندارد هر کدام در دسترستان است در آب قلم بریزید. اما پیاز را حتماً به آب قلم اضافه کنید. پیاز را خرد کنید یا اینکه چند تیکه کنید و به آب قلم اضافه کنید.

بهتر است نمک و ادویه نزنید تا هم دیرپز نشود و هم اینکه بتوانید بعداً در هر غذایی از آن بدون اینکه نگران شور شدن و زیاد شدن ادویه غذاتون باشید، استفاده کنید.

۴- وقتی آب قلم شروع به جوشیدن کرد حرارت شعله را در حد دم گذاشتن برنج خیلی کم کنید و اجازه دهید ۸ الی ۱۰ ساعت قلم ها در آب بجوشد. آب آن باید حدود یک سومش کم شود.

۵- بعد از اینکه قلم ها خوب پخت و مغز استخوان آن جدا شد، قلم ها از قابلمه بیرون بیارین و وقتی کمی خنک شد آن ها را تکان دهید تا مغز باقی مانده در آن ها هم خالی شود و داخل قابلمه بریزید.

۶- آب قلم را صافی کنید تا پیاز و تیکه های استخوان و …. از آب قلم جدا شود.

طرز تهیه آب قلم گاو یا گوسفند به همراه بیان تمام نکات آن

۷- آب قلم را در یخچال قرار دهید تا سرد شود. بعد از سرد شدن می بینید که روی آب قلم چربی بسته و ژلاتین در زیر قابلمه قرار می گیرد با یک کف گیر آرام چربی های روی آب قلم را جمع کنید. این چربی برای بچه ها و افراد لاغر خیلی مفید است و می توانید در غذا بجای روغن استفاده کنید.

بعد ژلاتین باقی مانده را در اندازه های دلخواه بسته بندی کنید و در فریزر قرار دهید و در سوپ و خورشت هاتون از آن استفاده کنید.

توجه: حتماً چربی روی آب قلم را بگیرید. چون اگر چربی آن را جدا نکنید خیلی چرب می شود و شاید نتوانید در هر غذایی استفاده کنید. البته آب قلم گاو چرب تر از آب قلم گوسفند است.

منبع: چاره دان

برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات مراقبت از پوست

کلید زیبایی

کلید زیبایی با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد و زیبایی اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید