آشپزیآموزش انواع غذاها

طرز تهیه ژله خرده شیشه

ژله خرده شیشه یکی از خوشمزه ترین و زیباترین مدل های ژله است که اغلب برای مهمانی های مختلف تهیه می شود. بر همین اساس در این مطلب به ارائه آموزش طرز تهیه ژله خرده شیشه می پردازیم که با استفاده از آن می توانید این ژله خوشمزه را تهیه نمایید.

مواد لازم طرز تهیه ژله خرده شیشه

  • پودر ژله آلوئه ورا ۲ بسته
  • پودر ژله رنگی به تعداد دلخواه
  • بستنی وانیلی ۲ لیوان
  • آب جوش ۳ یا ۴ لیوان
  • آب سرد ۳ یا ۴ لیوان

روش تهیه ژله های رنگی

ابتدا به سراغ پودر ژله هایتان رفته و هر کدام را با ۱ لیوان آب جوش ترکیب و درون شیرجوش بریزید. سپس روی شعله پایین قرار دهید تا به خوبی حل شوند. بعد از این کار باید هر کدام را به طور مجزا در ظروف جداگانه ریخته و اینبار با آب سرد ترکیب کنید و بعد هر کدام را در یخچال قرار دهید تا ژله سفت شود.

همین که حس کردید ژله ها آماده شده اند آنها را از یخچال بیرون آورید. سپس با استفاده از چاقو ژله ها برش بزنید. ترجیحاً این کار را در اندازه های مختلف انجام دهید.

ظرف ژله را آورده و تکه های ژله را در آن بریزید. توصیه می کنیم که از قبل ظرف را کمی نم دار کنید و از چند ساعت قبل ظرف را درون یخچال قرار داده باشید تا وقتی ژله ها را درون آن قرار می دهید به ظرف نچسبد.

اکنون به سراغ ژله آلوئه ورا رفته و درون آب جوش حل نمایید. بجای استفاده از آب سرد هم بهتر است از ۲ لیوان بستنی وانیلی کمک بگیرید. دقت کنید که بستنی را نیم ساعت قبل از استفاده از یخچال بیرون بیاورید. دقت کنید که بستنی باید نه شل باشد نه آنقدر سفت.

همین که بستنی طوری باشد که با چنگال هم زده شود و به دمای اتاق رسیده باشد کفایت می کند. و منظور از دو لیوان بستنی در جدول مواد اولیه همان بستنی شل شده است. حالا کمی از ژله بستنی را درون ظرف ریخته و ظرف ژله را در یخچال بگذارید.

سپس بعد از مدتی ظرف را از یخچال خارج و دوباره از ژله به ظرف اضافه کنید. ۳ الی ۴ بار این کار را تکرار نمایید. با این کار ژله ها روی هم کاملاً فیکس خواهند شد.

در آخر کار و بعد از اینکه ژله کاملاً سفت شد آن را از قالب خود خارج کنید. حالا ژله ما برای مصرف کاملاً آماده شده است. می توانید آن را سرو نمایید.

برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات مراقبت از پوست

کلید زیبایی

کلید زیبایی با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد و زیبایی اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید