بیماری های کودکانمادر و کودک

چگونه از کودکان در برابر کرونا محافظت کنیم؟

تمام مادران در منطقه های آلوده که علایمی مانند تب، سرفه یا تنگی نفس دارند، بایستی هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنند و دستورالعمل هایی که پزشک  می‌دهد را رعایت کنند.

کودکان و ویروس کرونا (COVID- 19) 

همه جا صحبت از ویروس کرونا و ميزان شیوع آن است. ویروسی که از چین شروع شده است و در حال کسترش در سایر کشورهاست.

ویروس«کرونا» بعنوان عامل این بیماری به سیستم تنفسی حمله می کند و به تدریج این سیستم را از کار می اندازد. ویروس از طريق تماس مستقیم با قطره های تنفسی فرد آلوده( ازطریق سرفه و عطسه) و تماس با سطح های آلوده به ویروس منتقل می شود. ویروس کرونا یا COVID- 19 می­تواند ساعت ها روی سطوح زنده بماند، ولی یک ضدعفونی ساده میتواند آن را از بین ببرد.

این ویروس جدید است و پزشکان هنوز نمی دانند که چه تأثیری بر کودکان خواهد گذاشت. فقط می دانند که ممکن است افراد در هر سنی به این ویروس آلوده شوند، اما تاکنون موارد نسبتاً کمی در بین کودکان گزارش شده است.

علائم کرونا ویروس جدید در اکثر موارد شامل موارد زیر است:

تب،سرفه، درد عضلانی، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی

کرونا را با آنفولانزا اشتباه نگیرید

اکنون در نیمکره شمالی کره زمین فصل آنفولانزا است و علائم ویروس کرونا مانند سرفه یا تب میتواند شبیه علایم آنفولانزا یا سرماخوردگی که بسیار هم رایج هستند، باشد. رعایت نکات بهداشتی از جمله شستشوی دست ها و بهداشت تنفسی را ادامه دهید و واکسیناسیون بچه های خود را بموقع انجام دهید تا کودکتان در برابر سایر ویروس ها و باکتری های بیماری زا در امان باشد.

در مورد دیگر عفونت های دستگاه تنفسی مانند آنلفولانزا، درصورتی که خودتان یا کودکتان علائمی دارد، از همان ابتدا به پزشک مراجعه کنید و سعی کنید که از حضور در مکان های عمومی پرهیز کنید، تا از انتقال به افراد دیگر جلوگیری شود.

آیا مادری که الوده به کرونا ویروس باشد، میتواند هم چنان به نوازد خود شیر بدهد؟

تمام مادران در منطقه های آلوده و خطرناک که علایمی مانند تب، سرفه یا تنگی نفس دارند، بایستی هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنند و دستورالعمل هایی که پزشک  می‌دهد را رعایت کنند. باتوجه به فواید تغذیه با شیر مادر و نقش کمرنگ شیر مادر در انتقال ویروس های تنفسی، مادر میتواند ضمن رعایت کلیه راهکارهای احتیاطی لازم همچنان به شیردهی ادامه دهد.

درمورد مادرانی که علایم بیماری را دارند شیردهی مشکلی ندارد، به شرط آنکه به موقع در آغوش گرفتن کودک و نزدیک بودن به کودک( ازجمله هنگام شیردهی) ماسک بزنند، دستها را قبل و بعد تماس با کودک( ازجمله موقع شیردهی) بشویند و سطح های آلوده را تمیز و ضدعفونی کنند – همانند همه مواردی که وقتی کسی مشکوک به COVID- 19 و یا بیماریش تأیید شده باشد در تعامل با دیگران از جمله با بچه ها بایستی انجام دهد.

درصورتی که مادر به شدت بیمار باشد، بایستی او را به دوشیدن شیر و دادن آن به کودک با فنجان تمیز و/یا قاشق تشویق کرد، و در تمامی این مراحل همان روش های جلوگیری از عفونت فوق را هم رعایت نماید.

به کودکان آموزش دهید برای پیشگیری از ابتلا به کرونا دست های خود را مرتب با آب و صابون بشویند

اقداماتی برای پیشگیری از ابتلا کودکان به کرونا

برای جلوگیری از ابتلا کودکان به کرونا به آنها رعایت اصول بهداشتی که در ذیل ذکر شده را آموزش دهید:
– شست و شوی درستو اصولی دست ها با آب و صابون به مدت ۳۰ ثانیه

– موقع عطسه و سرفه با دستمال کاغذی جلوی دهان و بینی خود را بگیرند.

– درصورت نداشتن دستمال کاغذی از قسمت بالای بازوی خود استفاده کنند.

– نمالیدن دست آلوده به چشم و بینی و دهان

– دستمال استفاده شده را پس از استفاده در سطل زباله درب دار بیندازند.

– درصورتی که علائم آنفولانزا و سرماخوردگی را در اطرافیان خود مشاهده کردند از آن ها سریعاً دو متر فاصله بگیرند.

– از دست دادن با دوستان و بزرگترهاخودداری کنید.

– مایعات فراوان بنوشند.

– از مصرف محصولات حیوانی خام و نیم پز خودداری کنند.

منبع: بیتوته

نمایش بیشتر
محصولات مراقبت از پوست

کلید زیبایی

کلید زیبایی با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد و زیبایی اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید