کیف و کفشمد و پوشاک

راهنمای انتخاب کفش روباز مناسب برای آقایان

راهنمای انتخاب کفش روباز مناسب برای آقایان

 

در گرمای شدید تابستان، چاره‌‌ای جز پوشیدن کفش‌‌های روباز باقی نمی‌‌ماند! مخصوصاً برای کسانی که در هوای آزاد کار می‌‌کنند، تحمل کفش‌‌های بسته در هوای گرم بسیار سخت خواهد بود. انواع مختلفی از صندل در بازار وجود دارد که آقایان می‌‌توانند بر اساس نیاز و سلیقۀ خود یکی از آن‌‌ها را انتخاب کنند. برای انتخاب یک کفش روباز مناسب، می‌‌توانید از راهنمای زیر استفاده کنید.

ویژگی‌‌های کفش روباز مناسب

در مورد صندل‌‌های مردانه تنوع ظاهری کمتری وجود دارد. آقایان در بیشتر موارد کفش‌‌های روباز را برای ساعت‌‌های طولانی به پا می‌‌کنند. بنابراین باید کفشی را انتخاب کنند که به پاها آسیب نرساند. هنگام انتخاب کفش روباز تابستانه، به نکات زیر توجه کنید:

  • تا حد امکان انواعی را انتخاب کنید که کفی‌‌های طبی داشته باشند. کفی طبی نرم و انعطاف‌‌پذیر است، قوس کف پا را پر می‌‌کند و حداقل دو سانت ارتفاع دارد.
  • بندهای کفش روباز، باید توان محکم نگه داشتن پاها، مخصوصاً مچ را داشته باشند در غیر این صورت امکان پیچ خوردن پا وجود دارد.
  • لازم است بندها پهن باشند که فشار روی استخوان پا پخش شود و به یک بخش از استخوان آسیب نرسد.
  • بهترین جنس برای کفش‌‌های روباز، چرم است. بندهای چرمی باعث ایجاد حساسیت در پوست پا نخواهند شد.
  • اگر از جنسی غیر از چرم استفاده می‌‌کنید، به خاصیت ضد حساسیت بودن آن توجه کنید. بندهای نایلونی یا چرم مصنوعی پوست پا را به شدت حریک می‌‌کنند و باعث ایجاد زخم و تاول در پاها می‌‌شوند.
  • کفش‌‌های روباز جلوبسته، به دلیل محافظت از انگشتان پا، انتخاب بهتری محسوب می‌‌شوند.

انواع کفش‌‌های روباز مردانه

نکتۀ مهمی که در هنگام انتخاب کفش باید در نظر گرفت، کاربری آن است. ویژگی‌‌های کفش‌‌ها بر اساس کاربری‌‌های آن‌‌ها تغییر خواهد کرد.

صندل‌‌های روباز ساحلی

برای گردش در ساحل و یا انجام ورزش‌‌های آبی، باید کفش‌‌های روبازی را انتخاب کنید که سبک باشند، در هنگام تماس با آب آسیب نبینند و از پاها در برابر شن‌‌های داغ محافظت کنند. معمولاً هنگام گردش در ساحل از صندل‌‌های لاانگشتی استفاده می‌‌شود. دقت داشته باشید که این نوع صندل‌‌ها، مخصوصاً اگر از اجناس نایلونی تهیه شده باشند، برای پوشیدن به مدت طولانی مناسب نخواهند بود.

کفش‌‌های روباز مخصوص طبیعت‌‌گردی

برای طبیعت‌‌گردی و یا پیاده‌‌روی‌‌های طولانی، صندل‌‌هایی با کفی و بندهای محکم مناسب هستند که توانایی محافظت از پاها را داشته باشند. صندل‌‌های جلوبسته به دلیل حفظت از انگشتان، برای گردش در طبیعت گزینۀ خوبی به شمار می‌‌روند. انعطاف‌‌پذیری و راحتی کفی‌‌ها نیز ویژگی مهم دیگر این نوع صندل‌‌ها است.

کفش روباز

کفش‌‌های روباز شیک

این نوع کفش‌‌ها برای ایجاد یک استایل شیک اما غیر رسمی به کار می‌‌روند و ظاهر ظریف و زیبایی دارند. در این موارد کمتر به راحتی و بیشتر به ظاهر کفش‌‌ها اهمیت داده می‌‌شود. آقایان در فصل تابستان می‌‌توانند صندل‌‌های تخت چرمی را با شلوارهای جین و کتان ست کنند و از خنک بودن و زیبایی آن‌‌ها لذت ببرند.

نکات پایانی

  • به هیچ وجه صندل را با جوراب نپوشید این کار ممکن است حس راحتی بیشتری به شما بدهد ولی ظاهر بسیار ناخوشایندی دارد!
  • برای داشتن حس راحتی بیشتر باید هزینۀ بیشتری پرداخت کنید! کفش‌‌های روباز چرم طبیعی مناسبترین انتخاب‌‌ها هستند.
  • اگر از جنس‌‌های ارزان استفاده می‌‌کنید، باید توجه داشته باشید که این مدل‌‌ها پس از مدتی فرم اصلی و کارایی خود را از دست می‌‌دهند و باید آن‌‌ها را عوض کنید.
برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات مراقبت از پوست

کلید زیبایی

کلید زیبایی با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد و زیبایی اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید