اکسسوریدنیای مد

راهنمای انتخاب عینک آفتابی مناسب برای کودکان در تابستان (قسمت اول)

چشم از مهم­ترین اعضا محسوب می­ شود. حفاظت از چشم و نگهداری از آن در مقابل اشعه نور خورشید و امواج مضر طبیعی و غیرطبیعی از مهم­ترین موارد در مراقب چشم به حساب می ­آید.

این حساسیت و اهمیت در کودک­ ها بیشتر است. کوکان به دلیل حساس بودن پوست صورت، پوست دور چشم و کلا چشم ­های آنها نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

مردمک و عدسی چشم کودکان نیز از حساسیت بیشتری برخوردار است و نیاز به مراقبت دوچندانی دارد.

کودکان به دلیل حساس بودن قرینه و عدسی، مردمک و پوست اطراف چشم­شان لازم است که از یک عینک دودی استاندارد و کاملا مناسب استفاده کنند.

اگر عینک دودی کودکان مناسب نباشد، علاوه­ براینکه مزیت نخواهد داشت، بلکه مضر هم خواهد بود و مشکلات جبران نشدنی به مردمک چشم کودک وارد خواهد کرد.

عینک دودی برای کودکان دارای خصوصیاتی است که باید رعایت شود و هنگام خرید در نظر گرفته شوند:

انتخاب فریم و یا قاب مناسب با سن و صورت کودک

از مهم­ترین قسمت یک عینک آفتابی، قاب و یا فریم آن است. انتخاب قاب مناسب برای بزرگسالان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که باید هنگام خرید به آن توجه ویژه داشت.

سبکی فریم:

اگر عینک آفتابی سنگینی را انتخاب کنید، ممکن است به سرعت پشیمان شوید و یا حتی از آن استفاده نکنید. عینک دودی کودکان باید دارای وزن کمی باشد. سنگین بودن عینک دودی باعث خواهد شد به سرعت بینی و گوش کودک خسته و اذیت شود و حتی ممکن است که بینی کودک از حالت و فرم اصلی­ اش خارج شود و بینی کودک را ناموزن سازد. پس لازم است که عینک آفتابی را برای کودک خریداری کنیم که تا میزانی که ممکن است سبک باشد.

به دلیل آنکه عینک دودی­ ها ممکن است ساعات طولانی در روز روی بینی کودک باشد، اگر به اندازه کافی سبک نباشد، کودک نمی ­تواند آن را تحمل کند و آن را در مدت طولانی که هوا آفتابی است، استفاده  نخواهد کرد.

اما توجه به فریم عینک تنها به وزن فریم منتهی نمی ­شود. طول و اندازه لنز عینک آفتابی کودک تا وسط دسته عینک کودک ،باید بین 25 تا 55 میلی­متر باشد.

از دیگر متغیرهای مهم در فریم عینک، اندازه میانی لنزها از یکدیگر است. بنابراین لازم است که در انتخاب عینک آفتابی کودک به لنزهای آن توجه ویژه داشت.

انتخاب درست لنزهای عینک کودک، تاثیر مستقیم روی سلامتی چشم و مردمک چشم کودک خواهد داشت.

اما اندازه مناسب فاصله لنزها در عینک آفتابی بهتر است که  بین 10 تا 15 باشد.

اندازه دسته ­ها نیز، یکی از متغیرهای مهم در فریم عینک آفتابی کودک است. بهترین و نورمال­ترین اندازه برای دسته عینک­ها فاصله­ ای بین 100 تا 120 میلی­متر است.

اما جنس فریم عینک آفتابی کودک نیز باید مورد توجه قرار گیرد. کودکان به دلیل آنکه بازی می ­کنند، می­ دوند و دارای فعالیت­های بدنی شدید و جهش ­های شدید هستند، بهتر است که از عینک آفتابی فلزی استفاده کنند که کمتر در معرض شکستی و آسیب باشد.

در صورتی که کودک بیفتد، عینک آفتابی باعث خراش  نشده و در نتیجه باعث وارد شدن آسیب به کودک نخواهد شد. فلزی بودن آنها باعث خواهد شد که اگر آن شکسته شود، تنها کج شود و دیگر به کودک و صورت او آسیب وارد نکند.

اما فلزهایی که امروزه برای عینک آفتابی کودک استفاده می­ شود، ضمن داشتن زیبایی و ظرافت بالا، از سبکی خاصی نیز برخوردار است که باعث خواهد شد بینی کودک اذیت نشود و از همه مهم­تر اینکه بسیار سبک است و تحمل آن برای کودک سخت نخواهد بود.

اگر از عینک آفتابی نایلونی نیز استفاده کنید تا حدود زیادی سبک و زیبا است.

برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات مراقبت از پوست

کلید زیبایی

کلید زیبایی با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد و زیبایی اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید