آرایش و زیباییعمل های زیبایی

جراحی کشیدگی بازو یا براکیوپلاستی چیست؟

احتمالا تصور شود که جراحی­ های زیبایی فقط برای افرادی است که جوان هستند و یا از ظاهر زیبایی برخوردار نیستند.

اما همیشه اینگونه نیست! امروزه دنیای بزرگ مد و زیبایی آنقدر گسترده شده است که افراد برای کوچک­ترین مشکلات ظاهری و جسمی خود می­ توانند عمل جراحی پلاستیک انجام دهند.

جراحی زیبایی بازو یا همان براکیوپلاستی، نوعی از جراحی زیبایی محسوب می­ شود که افرادی که دچار شلی عضله، اضافه وزن و چربی در ناحیه دست و بازو هستند می ­توانند این جراحی را انجام دهند.

موارد استفاده از جراحی براکیوپلاستی

ممکن است شما در اثر یک جراحی دیگر، دچار شلی عضله و پوست شده باشید یا اینکه جای بخیه­ ها روی بازوهایتان مانده باشد و به این دلیل لازم است جراحی زیبایی براکیوپلاستی انجام دهید. پیری و بالا رفتن سن نیز از مهم­ترین علل استقبال از جراحی براکیوپلاستی است. افراد مسن بیشتر دچار عارضۀ شل شدن پوست می‌شوند. برخی افراد نیز به اقتضاء شغل خود لازم است خود را جوان نگه­ دارند و به همین دلیل جراحی براکیوپلاستی را انجام می ­دهند.

براکیوپلاستی را لیپوساکشن نیز می­ نامند. فرایند جراحی لیپوساکشن به این شکل است که کل پوست و چربی­ های زائد نواحی مربوط کشیده می ­شود.

جراحی کشیدگی بازو یا براکیوپلاستی چیست؟

براکیوپلاستی برای افراد چاق

افرادی که اضافه وزن دارند و یا رژیم لاغری گرفته­ اند و به تازگی مقدار زیادی وزن کم کرده‌اند، بیشتر از دیگران به جراحی بازو نیاز خواهند داشت.

یکی از مشکلاتی که افراد چاق با آن مواجه هستند، لاغر کردن ناحیه‌هایی از بدن است که کمتر در معرض تحرک است. بازو به نسبت عضلات ران، باسن و شکم کمتر تحرک شدید دارد. در ورزش و رژیم­ های غذایی نیز بسیار دیر چربی ­های بازو از بین می­ رود بنابراین ممکن است بعد از لاغری اعضا دیگر بدن، بازوهای شما تغییری نکرده باشد و یا تغییر کمی کرده باشد و هنوز چربی داشته باشد.

بهترین راه این است که خود را در معرض چاقی و لاغری مفرط قرار ندهید و یک نواخت کل اندام ­ها را تحرک دهید، اما در چنین مواقعی افراد جهت تکمیل فرایند زیبایی اندام خود، جراحی براکیوپلاستی را انجام داده و کل اندام خود را به صورت یکنواخت لاغر می ­کنند و یک هارمونی به اندام خود می ­دهند.

براکیوپلاستی پس از رژیم گرفتن

افراد لاغر نیز که دوران سخت چاقی و رژیم را پشت سر گذاشته­ اند، با بحران آویزان شدن پوست بازو روبه­ رو هستند. شل شدن و آویزان شدن پوست که در اثر کشیدگی اتفاق افتاده است، مطمئنا خوشایند نیست به همین دلیل افراد سعی می­کنند که این پوست­ های اضافه را با استفاده از جراحی زیبایی حذف کنند.

فرایند جراحی براکیوپلاستی

در طی جراحی براکیوپلاستی ضمن بیهوش کردن کامل بیمار، پوست قسمت بازو را برش داده، چربی اضافی را حذف کرده و سپس پوست بازو که در اثر کشیدگی زیاد گشاد شده است را برش می­ دهند و با بخیۀ ظریف جذبی، آن را بخیه می­ کنند.

امروزه جراحی براکیوپلاستی یکی از جراحی ­های زیبایی متداول شده است و از آن بسیار استقبال می­ شود.

مراقبت پس از عمل

هر قدر بیشتر نکات بهداشتی را رعایت کنید و اصولی را که پزشک توصیه می­ کند انجام دهید، نتیجۀ بهتری می ­گیرید و رضایت بیشتری خواهید داشت.

  • بعد از جراحی براکیوپلاستی سعی کنید بازو را حرکت ندهید و در فضاهای آلوده قرار ندهید.
  • استفاده از آناناس طبیعی باعث خواهد شد که فرایند درمان و بهبودی بخیه­ ها زودتر انجام شود.
  • سعی کنید از پوشیدن لباس و پوشاک آلوده اکیدا خوداری کنید.
  • پس از هر جراحی و مخصوصا جراحی ­های زیبایی باید اصول بهداشتی را خیلی رعایت کرد. عفونت کردن پوست و زخم شما باعث خواهد شد که نتیجۀ دلخواه را دریافت نکنید و یا حتی نتیجۀ معکوس بگیرید.
برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات مراقبت از پوست

کلید زیبایی

کلید زیبایی با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد و زیبایی اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید